مدیرکل محترم دفتر آموزش دوره دوم متوسطه کاردانش وزارت آموزش و پرورش : بسط و گسترش رشته های هنری برای تسریع فرایند تولید، ایجاد اشتغال و کارآفرینی ضرورتی اجتناب ناپذیر می باشد

مدیرکل محترم دفتر آموزش دوره دوم متوسطه کاردانش وزارت آموزش و پرورش : بسط و گسترش رشته های هنری برای تسریع فرایند تولید، ایجاد اشتغال و کارآفرینی ضرورتی اجتناب ناپذیر می باشد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی در متن این پیام آمده است:

امروزه بسط و گسترش رشته های هنری برای تسریع فرایند تولید، ایجاد اشتغال و کارآفرینی ضرورتی اجتناب ناپذیر می باشد که علاوه بر توسعه اقتصادی، توسعه اجتماعی و فرهنگی را نیز به همراه دارد و جزء لاینفک برنامه ریزی های آموزشی است.

تعلیم و تربیت زیبا شناختی و هنری منطبق بر نظام و معیارهای اسلامی از ساحت های یادگیری مندرج در فلسفه تعلیم و تربیت کشور جمهوری اسلامی ایران است که شاخه کاردانش با ایجاد تحول بنیادین و با مشارکت دستگاه ها و سازمان های متولی فرهنگ و هنر کشور به تدوین استانداردهای آموزش مهارت های هنری و تعریف رشته های هنری، به دنبال پرورش تربیت یافتگانی است که با قدر شناسی و درک زیبا شناسانه آفرینش الهی و مصنوعات هنرمندانه بشری، درک مفاهیم فرهنگی و میان فرهنگی و بهره گیری از قدرت تخیل، توانمندی های لازم در خلق آثار هنری و فرهنگی را به دست آورند و برای حفظ و تعالی میراث فرهنگی، تمدنی و هنری در سطوح ملی و جهانی براساس نظام معیار اسلامی بکوشند.

دفترآموزش های کاردانش مفتخر است که با همت و یاری همکاران خود در استان مرکزی، دوازدهمین دوره جشنواره مهارت های هنری کاردانش را با حضور گرم هنرمندان، هنرآموزان  و هنرجویان مشتاق رشته های هنر هنرستانهای کاردانش اجرا نماید.

این جشنواره که طی سنوات گذشته تجلی گاه رقابت زیبای شرکت کنندگان بوده و هرساله دیگران را به تماشای آفرینش های زیبا و لطیف هنرستانی دعوت نموده است، با اهداف متعالی در زمینه شناسایی و پرورش استعدادها،  ارتقاء توانمندی­های هنرجویان و هنرآموزان و نیز شناساندن قابلیت­های آموزشی رشته­های هنر در هنرستان­های کاردانش به جامعه برگزار می گردد .

در این دوره  از جشنواره "در سال حمایت از کالای ایرانی" که در 11 گرایش هنری و در سه سطح منطقه ای، استانی و کشوری و داوری بیش از نه هزار اثر هنرجویی برگزار گردید، درنهایت  76 شرکت کننده از کل کشور در مرحله کشوری به رقابت پرداخته و برترین های این جشنواره معرفی خواهند شد.

امید است که در آینده­ای نزدیک بتوانیم با برنامه ریزی منسجم در راستای اهداف نظام آموزشی کشور که همان اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است، توان و دامنه اجرایی این جشنواره را گسترده تر نماییم.

 

سید مصطفی آذرکیش

دبیرستاد کشوری جشنواره و

مدیرکل دفتر آموزش­ دوره دوم متوسطه کاردانش
تعداد بازدید : 137
زمان انتشار : 1397/04/22

همه حقوق برای دبیرخانه نرم افزاری جشنواره مهارتهای هنری کاردانش - اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی - محفوظ می باشد. ©
1397